טבלת השוואות בין המערכות השונות

מאז החל הצורך בעבודה מהבית עקב מגיפת הקורונה, צצו להן כמה וכמה מערכות שעושות פחות או יותר את אותו הדבר - לחבר ביננו באמצעות שיחות וידאו ומפגשים וירטואליים מרובי משתתפים. לכל אחת מהן יש יתרון יחסי על האחרות וגם כמה חסרונות. אספנו עבורכם כמה יתרונות וכמה חסרונות לגבי כל מערכת, כדי שיהיה לכם יותר קל לבחור מה מתאים לכם יותר. 

נתחיל במה שמשותף לכולן - הן פשוטות (יחסית) לשימוש. מאוד ידידותיות למשתמש הבסיסי, אבל כשמתחילים לחפור פנימה למה כל אחת מהן מסוגלת לתת, שם זה כבר מתחיל להיות מסובך. למשל אחת יודעת לגבות עבורכם תשלום בגין ההרצאה או ההופעה שאתם רוצים להעביר בשידור חי, אחת יודעת לתת לכם מפגשים מאובטחים מאוד ואחת מסוגלת לאפשר לכם לראות המון משתתפים על אותו מסך.

אז בואו נתחיל:

ZOOM - בלי ספק, המערכת הכי פופולארית היום. קלה מאוד לתפעול, באמצעות קישור ותוכנה קטנה אתם בפנים. היתרונות העיקריים שלה הן שיתוף מסכים במקביל, אפשרות לפתוח חדרים צדדיים ופיצ'ר מגניב לא פחות, אפשרות לשידור חי ישירות לפייסבוק או יוטיוב.

השירות החינמי והבסיסי שלה תאפשר לכם מפגש של עד 100 משתתפים למשך 40 דקות. כמו כן, אין צורך בפתיחת משתמש בכדי להצטרף למפגשים - וכאן אנחנו מגעים לחסרונות...

כתוכנה שהשימוש בה נועד להיות הכי זמין ופתוח, רמת האבטחה שהיא מציעה נמוכה יחסית. נסייג ונאמר שבעיות אבטחה רבות שהתגלו עם Zoom נובעות משימוש שגוי בה. למשל, קל יחסית להכנס לפגישות שלא הוזמנו אליהן, תופעה שקיבלה בעולם את הכינוי zoombombing - כל מה שצריך זה קישור לפגישה. דוגמא נוספת היא מקרים שבהם משתמשים לא טרחו לסגור מצלמה ומיקרופון בסיום ההשתתפות, ובלי לשים לב תועדו ברגעים מביכים...
השימוש השגוי נובע לרוב מאי הבנה של ההגדרות השונות בתוכנה - דבר שניתן היה לשפר עם תכנון טוב של ממשק משתמש. ולכן, האחריות בעינינו היא של היצרן.
אז אם אתם מתכוונים לשתף את הקישור לפגישה שלכם במקום שכל העולם יכול לראות, קחו בחשבון את ההשלכות האפשריות. הצורך בפשטות גורע מרמת הבטיחות. למי שאבטחה חשובה לו, Zoom לא בשבילו. 

Cisco Webex - כשמוסיפים את השם cisco, מוסיפים בטיחות. בהשוואה ל-Zoom, הפערים גדולים. מערכת webex הרבה יותר מאובטחת וקשה לפריצה. יתרון נוסף ולא פחות חשוב, אין צורך בהתקנת תוכנה למי שלא רוצה או לא יכול. אפשר להשתמש בה ישירות מתוך הדפדפן שלכם. רק מזינים את מספר הפגישה ואת הסיסמה ואתם בפנים. הגרסה הבסיסית שלה - החינמית, תאפשר לכם לקיים מפגשים של עד 100 משתתפים ללא הגבלת זמן כולל הקלטה. 

החיסרון העיקרי שלה היא שהיא קצת מסובכת לשימוש וניהול. מדי פעם ההפעלה שלה איטית וכבדה. כמו כן, היא דורשת הרשמה מראש - כלומר לא ניתן להצטרף לפגישה אם אין לכם חשבון בתוכנה (בניגוד לZoom). 

Skype meet now - אולי המתחרה הכי קרובה ל-Zoom בקלות השימוש שלה. אין צורך בתוכנה - רק להכנס לאתר, ליצור קישור, להזמין אחרים ולהתחיל לדבר. בגרסה החינמית, ניתן להקליט את השיחה, לשתף את המסכים ועוד. אם תרצו להשתמש בה בטלפון שלכם, תצטרכו להוריד את האפליקציה. התוכנה מאפשרת לכם לקיים מפגשים של עד 50 משתתפים ללא תשלום. פיצ'ר נחמד - אפשר לטשטש את התמונה שלכם אם לא הספקתם להתכונן לפגישה, בזמן שאתם מתארגנים ברקע. חסרונות עיקריים - אתם חייבים להיות מחוברים לאתר לכל אורך הפגישה. גם כאן, עקב חוסר הצורך ברישום מוקדם, רמת האבטחה נמוכה יחסית.

Microsoft Teams - טוב, זאת מערכת שונה מאוד מכל האחרות, כי היא תוכננה לא רק עבור פגישות וידאו, אלא כפלטפורמה של מיקרוסופט לתקשורת פנים ארגונית כוללת, ואם בארגון שלכם משתמשים ממילא בשירותי 365, אז teams מגיעה איתם ותהיה התאמה מושלמת והפוטנציאל בה מרשים. מעבר לשיחות וידאו, ניתן לשתף ולעבוד ביחד על אותו מסמך משלל יישומי office או באמצעות אכסון משותף בנפח של עד 10GB לכל הקבוצה ו2GB לכל משתמש - וכל זה בגרסה החינמית שלה. 
החסרונות - teams מיועדת בעיקר לעבודה פנים ארגונית ולכן אם המטרה שלכם היא להעביר וובינרים, הרצאות מרובות משתתפים או מפגשים לקהל הרחב, פלטפורמות אחרות יתאימו הרבה יותר. דורשת רישום מראש (רמת אבטחה גבוהה אבל רישום טיפה מסובך). התוכנה מעולה לחיבור בין האנשים שבימים רגילים יושבים באותו משרד ועובדים על אותו פרוייקט ביחד. פחות להעברת מצגות והרצאות מרובי משתתפים, למרות שהיא יודעת לעשות את זה לא רע. 

hopin - ברמת הקונספט, hopin נועדה בעיקר לכנסים, ויש לה ים של פיצ'רים ייחודיים שנועדו לתת תחושה של כנס אמיתי. מה שלא צריך להפריע לכם לשקול אותה כפלטפורמה למפגש מקוון, בייחוד אם מדובר על קהל גדול. המערכת מאפשרת לכם להקים עמדות רישום, קבלת חסויות מארגונים, חדר הכנות (backstage), שיחות 1:1 בין המשתתפים במקביל, חדרי צדדיים להפסקות ואפשרויות גישה בהתאם לכרטיסים שנרכשו. עקרונית כמו כנס מרובה משתתפים ופלטפורמות - רק וירטואלי. 

חסרון מרכזי הוא ביכולת המעקב אחר תנועת המשתתפים. בעודכם מחלקים לחדרים צדדיים, לא תהיה לכם תצוגה ברורה של מי מהמשתתפים נמצא איפה, אלא רק כמויות. אם אין לכם עניין בשימוש בפיצ'רים כאלה, זה לא יהווה חסרון עבורכם. אבל אם זה כבר המצב, ומדובר על מפגש פשוט יחסית, אולי ממילא תעדיפו פלטפורמה אחרת.

Discord - אם אתם גיימרים - אתם בוודאי מכירים את discord, פלטפורמת ועידה שמיועדת לעולם הגיימינג, אך אפשרית בהחלט לשימוש בהקשרים אחרים. גם היא מאפשרת מפגשי וידאו של עד 50 משתתפים. יש צורך ברישום ושימוש בתוכנה או באפליקציה שלה. הרעיון הוא שניתן לשוחח באמצעותה תוך כדי שימוש בתוכנות אחרות - כמו למשל תוך כדי משחקי multiplayer, בהם כולם מתחברים לאותו המשחק, כל אחד מהמשתמש שלו.
עדיין - אם אתם רוצים סתם להפגש דרכה - אתם יכולים. גם כאן, לשתף את המסך שלכם והכל ללא תשלום. חיסרון עיקרי - היא מוגבלת לעד 50 משתתפים.

google meet - אולי המתחרה הכי קרובה לZoom בכל נושא המפגשים - עם כמה יתרונות בולטים, ובראשם נושא האבטחה. ההתחברות לפגישה נעשית באמצעות אישור דו שלבי. עם אפשרות להצטרף לפגישות גם ללא הורדת תוכנה מיוחדת ושיתוף מסך. מוגבלת לעד 100 משתתפים למשך 60 דקות בגרסה החינמית שלה. החסרונות העיקריים: הגרסה החינמית לא מאפשרת הקלטה של השיחות ותצוגה של עד 16 משתתפים (בלבד) על המסך. 

Zoom

ZOOM

יתרונות

קלה לתפעול

שיתוף מסך

אין צורך ברישום בכדי להצטרף לפגישה

חיסרונות

בעיות אבטחה

יש צורך בתוכנה בכדי להפעיל

מגבלת זמן לשימוש בגירסה החינמית

Webex

Cisco Webex

יתרונות

מאוד בטיחותית

עד 100 משתתפים ללא הגבלת זמן בגרסה החינמית

לא מחייבת הורדת תוכנה למחשב

חסרונות

דורשת רישום

כבדה ואיטית יחסית לאחרות

Google meet

Google Meet

יתרונות

בטיחותית עם אפשרות לאימות דו שלבי

לא דורשת התקנת תוכנה

ממשק עשיר עם יישומי Google

חסרונות

בגרסה החינמית לא ניתן להקליט מפגשים

הגבלת זמן בגרסה החינמית

תצוגה של עד 16 משתתפים על מסך אחד

Skype Meet Now

Skype Meet Now

יתרונות

קלה לתפעול

אין צורך בהתקנת תוכנה

טשטוש תמונה כחלופה לכיבוי מצלמה

חסרונות

בעיות אבטחה

עד 50 משתתפים בגרסה החינמית

התחברות לאתר הכרחית לשימוש

hopin_logo_circle.png

HOPIN

יתרונות

מעולה לקיום כנסים מרובי משתתפים

מערכת רכישת כרטיסים מובנית

חדר "BackStage" להכנה לפני המפגש

מפגשים 1:1 במקביל

חדרי ועידה מקבילים

חסרונות

מעקב אחר תנועת משתתפים בין אזורים

Microsoft Teams

Microsoft Teams

יתרונות

טובה לעבודה פנים ארגונית

מאפשרת עבודה משותפת על מסמכים

ממשק עשיר עם יישומי מיקרוסופט
רמת בטיחות גבוהה

חסרונות

מגבלת זמן לשימוש בגרסה החינמית 

רישום מסובך יחסית

פחות מותאמת להרצאות פתוחות

Discord

DISCORD

יתרונות

ללא הגבלת זמן בגרסה החינמית

שיתוף מסך
ועידה על גבי מגוון תוכנות

חסרונות

מיועדת בעיקר לגיימרים

דורשת התקנת תוכנה

עד 50 משתתפים

עדיין מתלבטים מה מתאים לכם? 
מוזמים להתייעץ עם המומחים שלנו.
שליחת הודעה